The Alchemist Restoran - Uus maailma parim restoran?

On möödas omajagu aega sellest, kui toidumaailm on saanud uue kontseptsiooni, mida huviga jälgida. ElBulli 2000ndate alguses, Alinea ja Noma 2010 kandis, Osteria Francescana peale neid, rääkimata Roca vendadest ja Blumenthali The Fat Duckist. Aastatel 2005-2015 toimus toidumaailmas suur areng mitmel rindel  (suures osas tänu ElBullis praktiseerinud kokkadele). Peale seda suurt arengu hüpet ei ole nüüd juba tükk aega midagi märkimisväärset toimunud. The Alchemist peaks olema järgmine suurem ettevõtmine sellel rindel.

Peakokk Rasmus Munk

HOLISTILINE SÖÖMISKOGEMUS

~390€ pilet, 50 käiku, 40 sööjat õhtu jooksul, 2000 ruutmeetrisel pinnal, 20m kõrgete konstruktsioonidega, 3-5 tundi kestev multisensoorne, inteligentne, mõtlemapanev ja nende enda sõnutsi "holistiline" söömiskogemus.
Mulle meeldib, et menüü on hästi läbi mõeldud. Kasutatakse kultuurseid viiteid, kasutatakse gastronoomilisi viiteid. Sööjat pannakse mõtlema, teda šokeeritakse (ülespootud lind laual, toit lambaajudest). Kõik eesmärgiga midagi öelda nii maitseelamusena kui ka poliitilise avaldusena. Äge.
Asi on veel tegelikult värske - mõned maailma parimad restoranid näevad oma kontseptsioonide kallal aastaid vaeva, enne kui asi "heaks" läheb.

The Alchemist on lahti olnud see suvi 1 aasta. Aga tundub iga võimaliku mõõdupuu järgi, et liigutakse õiges suunas.

Väga hea ülevaate annab kogemusest järgnev video :

Kas neist ka maailma parim restoran ametlikult saab, aeg näitab. Igasugused listid on alati omamoodi subjektiivsed, olles mõjutatud tihtipeale erinevatest (rahalistest) kaalutlustest.

Provokatiivne menüü, poliitilised avaldused ja klassikalisest "restoranielamusest" kaugenev kontseptsioon võib nii mõnegi arvustaja jaoks olla lihtsalt liiga ekstreemne. Just selles võtmes, et teda päris restoranina arvesse võtta/teda teistega võrrelda. Aga me suudame hinnata seda panust, mis on läinud sellise kogemuse loomiseks. Siin on mängus palju julgust.

Loodan, et siit sünnib midagi väga erilist.

Tänan!

Jaga artiklit:
Eelmine
Austrid
Järgmine
FILMISOOVITUS : André and his olive tree

Lisa kommentaar

Email again: